16 C
Tirana
11:38 26/10/2020
Etiketimet Greqi

Tag: Greqi

Koronavirusi/ Greqia shënon rekord të infektuarish, 10 persona humbin jetën

Greqia ka shënuar 790 raste të reja me koronavirus. Ky është një rekord i ri në shtetin fqinj, ku 10 persona kanë humbur betejën me...

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë/ Anija turke do të zgjasë kërkimet në Mesdheun lindor

Turqia deklaroi se anija e saj Oruc Reis do të vazhdojë kërkimet në Mesdheun lindor deri më 4 nëntor, një hap që mund të rrisë...

Greqia regjistron tjetër rekord infektimesh, 5 pacientë humbën jetën 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar një tjetër rekord të rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit. Janë shënuar 935 raste të reja ndërsa kanë humbur...

Doli për intervistë pune, por prej një jave është zhdukur pa asnjë gjurmë / Thirrja e dëshpëruar e nënës për 19-vjeçaren shqiptare

“Të gjithë e duam dhe rrimë me sytë nga dera e hapur duke pritur Artemisin të hyjë. Dera është e hapur pasi po pret...

PSE NUK E ZGJIDH NATO “DETIN” TONË?

Edhe pse i shohim shpesh vëngër, si njerëz që e kanë kryer “misionin” në këtë shoqëri, nuk është keq që ndonjëherë, njerëzit e moshës...

(VIDEO) /Kufiri detar në Hagë, Meta: Rama nuk është konsultuar me mua, se ka marrë vesh akoma që…

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Edi Rama nuk është konsultuar me të për të çuar në Hagë çështjen e detit...

‘Kështu bëjnë shtetet serioze…’ / Kryeministri grek ‘i hedh benzinë zjarrit’, ja komenti i tij për dërgimin e ‘Detit’ në Hagë

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka thyer heshtjen teksa ka reaguar ditën e sotme për vendimin që mori Greqia dhe Shqipëria për çështjen e Detit...

Tërmeti i fortë godet Greqinë, ku ishte epiqendra

Greqia nuk gjen qetësi teksa një tjetër tërmet i fortë është shënuar në orët e para të mëngjesit me një magnitudë 5.2 të shkallës...

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Greqi

Gjithë Evropa duket se është përfshirë nga ajo që konsiderohet si vala e dytë e pandemisë së Covid-19. Të gjitha vendet kanë regjistruar rritje të...

Doli pozitive me Covid-19/ Gruaja detyrohet të karantinohet në dhomën plot me insekte

Një nënë britanike është karantinuar në një dhomë me insekte të njohura si “mete të shtratit", pasi doli pozitive me koronavirus gjatë pushimeve në...
- Advertisment -

Most Read

Klaudia Pepa merr surprizën romantike për datëlindje

Balerina e njohur feston sot 28 vjetorin. Klaudia, e cila jeton prej vitesh tashmë në Itali, ka zbuluar surprizën e parë të datëlindjes së...

Greva në Ballsh, naftëtarët: Rama të vij të na japi zgjidhje konkrete, nuk dalim që këtu

Në Ballsh protesta e naftëtarve ka hyrë në ditën e 12-të, teksa gjendja e tyre shëndetësore nuk është e mirë. Në mbështetje të tyre, këtë...

Tayna i kthen “diss-in” Dafinës pa humbur kohë

Dafina Zeqiri ka publikuar projektin e saj të ri “Zili zili”. Ky projekt në fakt, është konsideruar në rrjet si një diss ndaj Taynës....

Ori Nebiaj shfryn mllefin ndaj moderatoreve “shkarravinë”, Megi Pojani i kthen përgjigje thumbave

Mbrëmjen e djeshme Ori Nebiaj ka habitur të gjithë me një deklaratë në Instastory. Moderatorja është shprehur e zhgënjyer prej programacionit që ka parë...