14 C
Tirana
15:24 15/04/2021
Etiketimet Hebrenjte

Tag: Hebrenjte

Berisha: Pas hebrenjve, shqiptarët populli që përjetoi më shumë gjenocide e krime monstruoze

Sot në të gjithë botën shënohet Dita e Kujtesës ose Dita e Përkujtimit të Holokaustit. 27 Janari përkujton miliona viktima të politikave të gjenocidit të...

Presidenti i PE, Sassoli: Evropa t’i japë fund diskriminimit. Shqipëria mbrojti hebrenjtë, kombet e tjera duhet të marrin shembull

Presidenti i Parlamentit Evropian Davide Sassoli theksoi sot në Forumin Kundër Antisemitizmit se Evropa duhet t’i japë fund diskriminimit ndaj hebrenjve, dhe të shohë...

Shqiptarët mbrojtën dhe strehuan Hebrenjtë/Mike Pompeo: Shqipëria, mik i madh i SHBA-ve

Në Forumin e Ballkanit Kundër Anti-Semitizmit, sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo u shpreh se “Shqipëria është një mik i madh i SHBA. Pas...
- Advertisment -

Most Read