8 C
Tirana
02:45 24/01/2021
Etiketimet Kodi Zgjedhor

Tag: Kodi Zgjedhor

25 prilli/Agron Duka: Kodi Zgjedhor dënon partitë e vogla. Shqipëria, vend anormal

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, thekson se Kodi Zgjedhor dënon partitë e vogla në zgjedhje. Sipas tij, për fat të keq, Shqipëria, vazhdon...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Komisoni i Venecias: Të nxituara dhe kundër vlerave demokratike

Komisioni i Venecias ka bërë me dije se ndryshimet në Kodin e ri Zgjedhor ishin jashtëzakonisht të nxituara dhe nuk janë bërë me konsultimet...

Kodi Zgjedhor/ Ilir Meta ‘i falet’ zyrtarit të lartë të Parlamentit Evropian

Kreu i shtetit Ilir Meta ka falënderuar kryetarin e Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Europian, David Mcallister për shqetësimin e ngritur nëse ditën e...

Reagojnë sërish ndërkombëtarët/ David Mcallister: I shqetësuar nëse votohet Kodi Zgjedhor pa pritur “Venecian”

Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin Evropian, David Mcallister nuk e ka pritur mirë faktin që mazhoranca e kryeministrit Edi Rama ka vendosur...

Kërkesa e presidentit Meta/Komisioni i Venecias refuzon procedurën urgjente për Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka refuzuar procedurën urgjente për Kodin Zgjedhor të kërkuar nga presidenti Ilir Meta. Në letrën drejtuar presidentit Meta nga kreu i Venecias”,...

Kodi Zgjedhor/Presidenca thirrje Taulant Ballës: Reflekto dhe thellohu!

Presidenca ka reaguar ndaj qëndrimit të kreut të grupit parlamentar të Partisë Soicaliste, Taulant Balla, pasi ky i fundit u shpreh se nuk duhet...

Kodi Zgjedhor/ Balla: Opinionin i Venecias, do adresohet pas 25 prillit. Meta do të pengojë zgjedhjet

Kreu i grupit parlamentarë të PS Taulant Balla, në një deklaratë për mediat është shprehur se ndryshimet në Kodin Zgjedhor, sigurojnë koalicionet dhe listat...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor / Komisioneri Varhelyi ‘nuk i ndahet’ Ramës: Ji i duruar përpara se…

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka lëshuar sërish sot një tjetër apel për Kryeministrin Rama dhe Parlamentin shqiptar në lidhje me miratimin...

Kodi Zgjedhor në “Venecia”, Varhelyi: Kuvendi duhet të presë përgjigjen

Komisioneri Evropian Për Zgjerimin Oliver Varhelyi i ka kërkuar Kuvendit të Shqipërisë që të presë mendimin e Komisionit të Venecias lidhur me ndryshimet në...

I paraprin votimit në Kuvend/ Meta çon në Venecia ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Presidenti Ilir Meta gjatë një konference me gazetarët ka bërë të ditur se ka dërguar në Komisionin e Venecias ndryshimet në Kodin e ri...
- Advertisment -

Most Read

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...