14 C
Tirana
15:31 15/04/2021
Etiketimet Kosove

Tag: kosove

BE: Dialogu të jetë prioritet i rëndësishëm i Kosovës

Bashkimi Europian po e sheh të udhës që institucionet e reja të Kosovës të kapin mundësinë që po iu ofron me lehtësimin e dialogut...

Kosova merr mbështetje në rrugën drejt Bashkimit Evropian

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka falënderuar kryeministrin Albin Kurti, për siç është shprehur ai ndarjen e pikëpamjeve të tij...

SHBA kërkon që Kosova dhe Serbia të rifillojnë dialogun menjëherë

Përfaqësuesi i SHBA-së në Këshillin e Sigurimit për Kosovën, Richard Mills, ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të rifillojnë dialogun në Bruksel për...

Daçiç: Arritja e kompromisit me Kosovën është prioritet i Serbisë

Kryetari i Kuvendi të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se gjetja e një kompromisi për çështjen e Kosovës është prioriteti më i rëndësishëm i...

COVID-19/ Kosova regjistron 494 të infektuar dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 494 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 3,788 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, kanë humbur jetën...

Mblidhet Këshilli i Sigurimit të OKB-së, do diskutohet për Kosovën

Një seancë e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të mbahet të martën në Nju Jork, në të cilën do të diskutohet...

Covid-19/ Bie numri i rasteve pozitive në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodat RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe privat...

Kosovë/9 të vdekur dhe 571 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë vdekur 9 persona...

Mijëra qytetarë të Kosovës drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Që nga dita e premte, mijëra qytetarë të Kosovës drejtohen drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën. Mediat e Kosovës raportojnë mbi 13 mijë kosovarë kanë...

Policia gjobit imamin pasi lejoi më shumë se 10 persona në falje në xhami

Imami i fshatit Roganë në Kamenicë, Besir Kryeziu, është dënuar nga policia për shkak se në xhami, në faljen e xhumasë kishte të pranishëm...
- Advertisment -

Most Read