15 C
Tirana
17:04 15/04/2021
Etiketimet Krime

Tag: krime

SHBA dënon një maqedonas dhe një rus për krime kibernetike

Nën akuzat për përfshirje në krime kibernetike të nivelit ndërkombëtar, Shtetet e Bashkuara kanë dënuar me burgim një rus dhe një maqedonas. Rrjeti në...

Berisha: Pas hebrenjve, shqiptarët populli që përjetoi më shumë gjenocide e krime monstruoze

Sot në të gjithë botën shënohet Dita e Kujtesës ose Dita e Përkujtimit të Holokaustit. 27 Janari përkujton miliona viktima të politikave të gjenocidit të...

Lehtësimi i masave COVID-19 sjell rritjen e numrit të krimeve, arrestohen 6 persona në Tiranë

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka arrestuar 6 persona, ndërsa është proceduar në gjendje të lirë edhe një 17 vjeçar. Mësohet se janë arrestuar...

Koronavirusi/ Qeveria do të lirojë 600 të burgosur, ja kategoritë që përfitojnë

Qeveria pritet që të lirojë përkohësisht nga burgjet 600 persona. Akti normativ do të hyjë në fuqi për shkak të koronavirusit, pasi brenda qelive...
- Advertisment -

Most Read