15 C
Tirana
16:41 15/04/2021
Etiketimet Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Covid-19/ Maqedonia e Veriut do të porosisë 100 mijë doza nga vaksina ruse

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar se do të porosisë 100 mijë doza vaksinash anti-Covid nga kompania ruse “Sputnik V”. “Po, do...

Zaev paralajmëron marrjen nga Rusia të vaksinave ndaj koronavirusit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka deklaruar sot se në kuadër të fushatës së vaksinimit është porositur një pjesë e dozave nga...

180 të infektuar dhe 13 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 180 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 1,814 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, betejën...

367 të infektuar dhe 5 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 367 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,596 testime të kryera gjithsej. Po ashtu,...

Covid-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 416 raste pozitive dhe 7 viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 416 raste të reja pozitive me Covid-19. Të infektuarit janë nga këto komuna: Shkup-186, Prilep-37,...

Maqedonia e Veriut regjistron 476 të infektuar dhe 9 viktima

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 476 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,863 testime të kryera gjithsej. Instituti i...

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ 199 të infektuar dhe 8 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 199 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 1,846 testime të kryera gjithsej. Që nga...

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ 373 të infektuar dhe 7 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 373 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,107 testime të kryera gjithsej. Fatkeqësisht, 7...

Shteti fqinj në alarm/ Varianti britanik i koronavirusit i pranishëm që në muajin dhjetor

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se varianti britanik i koronavirusit ka qenë i pranishëm që në muajin dhjetor. Mësohet se...

Mbi 300 të infektuar dhe 10 viktima gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 302 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,024 testime të kryera gjithsej. Të infektuarit...
- Advertisment -

Most Read