15 C
Tirana
16:37 15/04/2021
Etiketimet Maqedonia e Veriut

Tag: Maqedonia e Veriut

Koronavirusi/Humbin jetën 6 persona në Maqedoninë e Veriut

Ka shkuar në 6 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Sipas ministrisë së Shëndetësisë mes vitkimave është dhe një 31-vjeçar. Ministri i...

Covid-19/ SHBA fonde për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë

SHBA do të ndihmojë me fonde Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Konkretisht SHBA ka konfirmuar se do të japë 700 mijë dollarë për...

Maqedonia e Veriut bëhet anëtare e NATO-s

Maqedonia e Veriut, të premten, është bërë anëtarja më e re e NATO-s. Aleatët e NATO-s e kanë nënshkruar Protokollin e Pranimit të saj në...

Koronavirusi/ 201 të infektuar në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus në...

Regjistrohet viktima e tretë nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Regjistrohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Pasditen e sotme ndërroi jetë një grua nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës. Alije Mustafa...

Shkon në 177 numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se janë shënuar edhe 29 raste te reja me Coviid-19 në vend. Sipas qyteteve rastet e reja janë...

12 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar edhe 12 raste të reja me Covid-19, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në 148. Lajmin...

Rritet bilanci i të prekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësië në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se numri i personave të prekur nga koronavirusi në vend ka arritur në 148. Nga testimet...

Draft-vendimi: BE do nisë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

“Bashkimi Europian do të nisë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, kështu raporton agjencia e lajmeve Reuters në bazë të një...

Shkon në 114 numri i të infektuarve me koronavirus

Shkon në 114 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Lajmin e ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e...
- Advertisment -

Most Read