14 C
Tirana
15:17 15/04/2021
Etiketimet Maradona

Tag: Maradona

Kur s’të lënë rehat as të vdesësh / Skandal në Argjentinë, punonjësi i morgut publikon FOTO me trupin e pajetë të Maradonës

Televizioni argjentinas, “Todo Noticias”, ka publikuar një foto ku shfaqet punonjësi i agjencisë funerale teksa pozon pranë trupit të pajetë të Diego Armando Maradonës. Në...

(VIDEO) Duke çaluar, i lodhur e duke u mbajtur te shokët / Dalin pamjet e trishta të Maradonës, të fundit të filmuara

Diego Armando Maradona ndërroi jetë në gjumë ditën e mërkurë në moshën 60-vjeçare, vetëm dy javë pasi ishte operuar në tru nga një mpiksje...

“Ishte biri ynë”/ Qytetarët në Napoli thyejnë rregullat anti-Covid dhe nderojnë Diego Maradonën

Ndarja nga jeta e yllit argjentinas, Diego Armando Maradona, ka shkaktuar pikëllim edhe në Napoli, një qytet që e konsideronte futbollistin si birin e...

“Ishte Zot në të gjithë botën”/ Pikëllim në Argjentinë, 1 milionë fansa pritet të vizitojnë arkivolin e yllit të futbollit

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira legjendës së futbollit argjentinas, Diego Armando Maradonës. Mijëra tifozë dhanë nderimet e tyre në pallatin presidencial në Buenos...

“Edhe topi do të qajë për të zotin”/ Trajneri i Atletico Madrid kujton Maradonën, mikun e tij të paharruar

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, ka udhëhequr nga Spanja homazhet për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona. Simeone, i cili...

Zbulohet intervista e Maradonës ku ka treguar se çfarë do donte të shkruhej në varrin e tij

Legjenda e futbollit botëror, Diego Maradona, që u nda nga jeta një ditë më parë e ka lënë mesazhin që dëshiron t’i shkruhet mbi...

Zhvillohen homazhe për Maradonën, qindra e mijëra njerëz i japin lamtumirën e fundit

Legjenda e futbolli, argjentinasi Diego Maradona ndërroi jetë ditën e djeshme, pas një arresti kardiak. Ditën e sotme, pasi  bë autopsia,  trupi i tij i...

Video/ Turma njerëzish nderojnë Maradonën, tifozët shpërthejnë në lot për legjendën e futbollit

Tifozët e futbollit janë mbledhur në vendin e lindjes të Diego Maradonës, në Argjentinë, pasi ikona e këtij sporti vdiq në moshën 60-vjeçare. Mbështetësit...

Në djall drogaxhiu Maradona! Po na vdesin të njohurit, miq e të afërm dy hapa larg nesh

Nga Çlirim Gjata/ Këto ditë, nga njerëzit që kam njohur, u ndanë nga jeta për shkak të covid-19 dy mjekë dhe një pedagoge. Media...

Vdekja e Maradonës/Ronaldo: Humba një mik, bota humbi një gjeni

Vdekja e parakohshme e legjendës të futbollit argjentinas Diego Armando Maradona, tronditi të gjithë botën. Një reagim pikëllues ka bërë edhe portugezi Cristiano Ronaldo. Juventini...
- Advertisment -

Most Read