15 C
Tirana
17:00 15/04/2021
Etiketimet Maradona

Tag: Maradona

Vdekja e Maradonës, tre ditë zie kombëtare në Argjentinë

Qeveria argjentinase ka vendosur që të mbajë tre ditë zie kombëtare për të kujtuar Diego Armando Maradonën, i cili ndërroi jetë ditën e sotme...

Barcelona mesazh ngushëllimi për Maradonën: Faleminderit për të gjitha, ikonë e futbollit botëror

Barcelona ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-lojtarit të saj Diego Armando Maradona, legjendën e futbollit. Maradona hapin e madh drejt futbollit europian...

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Mediat argjentinase raportojnë se legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona ka pësuar një arrest kardiak sot dhe për pasojë ka ndërruar jetë në...
- Advertisment -

Most Read