14 C
Tirana
15:33 15/04/2021
Etiketimet Masat

Tag: masat

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Komiteti Teknik i Ekspertëve, kanë bërë të ditur vendimet e fundit, të lehtësimit të disa...

Policia gjobit imamin pasi lejoi më shumë se 10 persona në falje në xhami

Imami i fshatit Roganë në Kamenicë, Besir Kryeziu, është dënuar nga policia për shkak se në xhami, në faljen e xhumasë kishte të pranishëm...

Pavarësisht rritjes së vdekjeve nga Covid-19, Italia do të lehtësojë masat kufizuese

Italia do të lehtësojë masat e bllokimit nga e hëna në gjashtë rajone italiane, vendosi të premten ministria e shëndetësisë, edhe pse numri i përditshëm...

Merkel mbështet ashpërsimin e masave për uljen e rasteve me Covid-19

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mbështet kërkesat për një bllokim afatshkurtër dhe të ashpër në Gjermani për të frenuar përhapjen e koronavirusit pasi normat e...

Covid-19/ Autoritetet greke njoftojnë lehtësim të masave kufizuese

Autoritetet greke njoftuan se do të ketë një lehtësim të masave kufizuese të vendosura për të frenuar përhapjen e Covid-19. Sipas autoriteteve, sektori i shitjes...

Komiteti i Ekspertëve: Ndryshojnë rregullat për maturantët, mbeten në fuqi masat e tjera kufizuese

Komiteti Teknik i Ekspertëve i mbledhur këtë të mërkurë ka vendosur që maturantët të rikthehen në mësim në shkollat e tyre duke qenë se...

Vijon me shifra të larta të infektimeve, Turqia lë në vend kufizimet edhe për muajin e shenjtë të Ramazanit

Duke u përballur me një numër në rritje të rasteve dhe fataliteteve të COVID-19, Turqia do të vazhdojë të vendosë kufizime të pjesshme për...

Shtrëngimi i masave kundër Covid-19 shkakton zemërim, protesta të dhunshme në Gjermani

Policia gjermane ka përdorur ujë dhe spraj piperi pasi rreth 20,000 protestues kundër bllokimit dhe rregullave të tjera të koronavirusit në Gjermaninë qendrore u kthyen e dhunshme, me disa demonstrues që hidhnin shishe ndaj policisë, raporton Reuters. Protestuesit nga e gjithë Gjermania u mblodhën në qytetin qendror të Kassel për marshimin, i cili u organizua nga "Querdenker" - "Lateral Thinkers", lëvizja konspirative në internet.  Policia tha që protestuesit nuk iu bindën udhëzimeve që ata dhanë për të ofruar sigurinë e njerëzve,përfshirë edhe refuzimin e mbajtjes së maskave të fytyrës dhe distancimin social.  Protestuesit mbanin pankarta me leximin "Jovaksinim të detyrueshëm" dhe "Demokracia nuk do të tolerojë censurën".  Me Gjermaninë në muajin e katërt të bllokimit dhe përpjekjeve të vaksinimit që kanë mbetur mbrapa në krahasim me Britaninë dhe Shtetet e Bashkuara, shumë njerëz, nga blerësit te pushuesit e ardhshëm, janë gjithnjë e më të zjarrtë në mungesë të një rruge të qartë për kthimin në jetën normale.  Udhëheqësit kombëtarë dhe rajonalë do të këshillohen të hënën mbi hapat e ardhshëm në bllokimin kombëtar. Por me rritjen e numrit të rasteve për shkak të përhapjes së varianteve më infektive, shumë politikanë po thonë se është herët për të lehtësuar kufizimet.  Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit...

Covid-19/ Qeveria greke lehtëson disa masa kufizuese

Greqia do të heqë disa kufizime të bllokimit të COVID-19 javën e ardhshme si pjesë e një plani për të rihapur gradualisht ekonominë dhe...

Nuk respektuan masat anti-covid/ Policia del me bllok në dorë dhe gjobit qytetarët

Shtimi i rasteve të reja me koronavirus dhe rritja e shifrave të personave që kanë ndërruar jetë ka shtuar edhe ashpërsimin e masave nga...
- Advertisment -

Most Read