16 C
Tirana
11:52 26/10/2020
Etiketimet OBSH

Tag: OBSH

“Muajt ​​e ardhshëm do të jenë të vështirë”/ Franca vazhdon ‘luftën’ me virusin deri në pranverë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se vendi i tij do të luftojë me virusin të paktën deri në mes të vitit të ardhshëm, pasi...

Covid-19/ Apeli i OBSH-së: Bota është në një pikë kritike

Bota tani është në një pikë kritike në pandeminë COVID-19 dhe disa vende janë në një rrugë të rrezikshme, duke u përballur me mundësinë...

OBSH: Personat që kanë pasur kontakt me të infektuarit, duhet të izolohen ndryshe…

Në pikun e valës së dytë të pandemisë së koronavirusit dhe rritjes së numrit të rasteve të reja të infektuarve në Evropë dhe SHBA,...

OBSH: Remdesivir ka pak ose aspak efekt tek rastet e rënda me Covid-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi se Remdesiviri, një ilaç që u përdor për të trajtuar Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump kur...

OBSH ‘shumë e shqetësuar’ nga rritja e madhe e rasteve me Covid-19 në Evropë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të dytë 'shqetësuese' të koronavirusit në Evropë, por shton se nuk është aq e keqe sa...

OBSH paralajmëron: Numri i lartë i të infektuarve mund të pasohet me numër të lartë të vdekjeve

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar se rritja e numrit të të infektuarve në Evropë ka të ngjarë të pasohet nga rritje e...

Paralajmërimi i fortë i OBSH-së: Mijëra fëmijë mund të vdesin për shkak të Covid-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, deklaroi se më shumë se 10,000 fëmijë në muaj mund të vdesin këtë vit nga...

Kreu i OBSH-së e quan ‘imorale’ qasjen e imunitetit të tufës

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka përjashtuar imunitetin e tufë si përgjigje ndaj pandemisë. Imuniteti i tufës ndodh kur një pjesë e madhe e...

OBSH tregon nëse një person mund të infektohet dy herë me Covid-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus ka bërë të ditur se janë shënuar raste të pacientëve që janë infektuar dy...

OBSH tregon se si mund të kapërcehet shpejt pandemia

Pandemia globale Covid-19 mund të kapërcehet shpejt nëse vendet përdorin mjetet e duhura, tha të hënën kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por paralajmëroi...
- Advertisment -

Most Read

“Një shtëpi e vogël me qera”, Rozana Radi tregon se nuk jeton ashtu siç e imagjinojnë fansat

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka treguar së fundmi në rrjete sociale një detaj të rëndësishëm nga jeta e saj. Edhe pse për shkak...

Kodi zgjedhor/ Rama nxjerr “dhëmbët”: Do ta votjmë përsëri siç është, nuk vendos Meta

Pak ditë më parë Presidenti Ilir Meta i ktheu Kuvendit ligjin për Kodin e ri Zgjedhor, duke e cilësuar si favorizues për mazhorancën dhe...

Klaudia Pepa merr surprizën romantike për datëlindje

Balerina e njohur feston sot 28 vjetorin. Klaudia, e cila jeton prej vitesh tashmë në Itali, ka zbuluar surprizën e parë të datëlindjes së...

Greva në Ballsh, naftëtarët: Rama të vij të na japi zgjidhje konkrete, nuk dalim që këtu

Në Ballsh protesta e naftëtarve ka hyrë në ditën e 12-të, teksa gjendja e tyre shëndetësore nuk është e mirë. Në mbështetje të tyre, këtë...