21 C
Tirana
11:50 25/02/2021
Etiketimet Pandemia

Tag: pandemia

Pëllumb Pipero: Ja treguesit e rënies së pandemisë/ Mbyllja në fundjavë dhe ora 18:00

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka folur për situatën e covid në Shqipëri, ku ditët e fundit ka patur një rritje alarmante të infeksioneve...

Pandemia “i mësoi” shqiptarët të paguajnë me kartë, rritje 17% në 2020

Numri i pagesave me kartë në Shqipëri arriti në më shumë se 5.8 milionë gjatë vitit 2020, niveli më i lartë i regjistruar ndonjëherë. Të...

Pandemia/Pëllumb Pipero del kundër Ministrisë së Arsimit: Shkollat të mbyllen deri në fund të marsit  

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka rekomanduar që të shtrëngohen masat gjatë periudhës së pandemisë në Shqipëri. Sipas Piperos, do të ishte që deri në...

Braçe-Metës: Bën politikë të ndyrë, në Vranisht mbledhje politike me 30 vetë, pa maskë e asnjë masë!

Vijojnë përplasjet institucionale në vendin tonë por edhe ato politike sa i përket menaxhimit të pandemisë por edhe respektimit të masave kundër përhapjes së...

Pandemia/ Meta ngre alarmin: Situata po shkon drejt katastrofës, Rama bën sehir

Presidenti Ilir Meta ka theksuar se vendi po shkon drejt katastrofës si pasojë e pandemisë së koronavirusit, ndërkohë që sipas tij qeveria nuk ka...

“Dështim kolosal i Edi Ramës “/ Vokshi: Kam marrë mesazhe nga mësues për rritjen e infektimeve në shkolla

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka reaguar përmes rrjetet social Facebook lidhur me situatën e rëndë sipas saj në shkolla. Vokshi akuzon qeverinë se...

Skënder Gjinushi: Ja kur do të marrë fund pandemia

Sipas studimit të Akademisë së Shkencave, në dhjetor, Tirana ka dalë në nivelin rreth 50% të popullsisë që ka kaluar virusin ka arritur imunizimin. Kritikave...

Qeveria harton skenarët: Nga ai optimist te pesimisti, çfarë ndodh me ekonominë deri në vitin 2025

Ministria e Financave ka hartuar tre skenarë për ecurinë ekonomike të vendit deri në vitin 2025, duke parashikuar se çfarë ndodh nëse vendi ecën...

Denaj: Tërmeti dhe pandemia na e bënë të vështirë, por reaguam me efektivitet

Ministrja e Ekonomisë Anila Denaj gjatë fjalës së saj në Kuvend ka deklaruar se 2020 ka qenë një vit i vështirë dhe se në...

Koronavirusi/ Tritan Shehu: Pandemia është keqmenaxhuar, s’është marrë asnjë masë për trajtimin e rasteve postcovid

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu shprehet se situata e pandemisë është keqmenaxhuar. Sipas tij, autoritetet shqiptare nuk kanë marrë asnjë masë për trajtimin e...
- Advertisment -

Most Read