14 C
Tirana
15:20 15/04/2021
Etiketimet Prishtine

Tag: Prishtine

Ngjarje e rëndë/ Babai qëllon për vdekje të birin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Prishtinë ku babai ka qëlluar për vdekje të birin, për motive ende të panjohura. Personi...

Aksident zinxhir në autostradë/ Përplasen 15 makina plagosen 15 persona

Një aksident zinxhir ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne në aksin rrugor Prishtinë-Mitrovicë, si pasojë e të cilit 15 persona janë plagosur. Sipas policisë...

Përplasen 7 makina në autostradë, raportohen 5 të lënduar

Një aksident, i cili ka përfshirë 7 automjete ka ndodhur në autostradën Prishtinë-Prizren. Sipas televizionit  lokal të Prizrenit Besa, raporton se sipas dëshmitarëve 5 persona...

Vrasja e Klodian Rashës/ Albin Kurti: Revoltën në Shqipëri e ndjeva edhe në Prishtinë, zhgënjim i madh nga policia

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti, teksa ka shprehur ngushëllimet familjes së 25-vjeçarit të vrarë nga policia, Klodian Rasha, ka theksuar se thirrja...

(FOTO) Alarm për bombë në mes të kryeqytetit, Policia bllokon rrugët dhe ndalon çdo lëvizje në zonë

Një valixhe e dyshimtë e braktisur në rrugën "Bill Klinton" në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë ka ngritur në këmbë policinë e kryeqytetit. Policia e Kosovës...

(VIDEO) E shtrinë përtokë dhe e dhunuan në sy të fëmijëve se nuk kishte vendosur maskë, policia justifikohet

Në Kosovë mbajtja e maskës është e detyrueshme me ligj edhe në ambientet e hapura. Mos zbatimi i këtij ligji ndëshkohet me gjobë. Mbrëmjen e së...

I vihet flaka flamurit grek në Prishtinë, ngrihet në këmbë Policia

Ministria e Punëve të Jashtme dhe për Diasporën në Kosovë dënoi djegien e flamurit të Greqisë nga disa tifozë në Prishtinë. Të enjten në...

Lëshohet urdhër-arresti ndaj deputetit shqiptar/Ja mashtrimet për të cilat akuzohet

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhër arresti ndaj ndaj deputetit Etem Arifi, pasi mësohet se është dënuar në mungesë me vendim të...

Aktakuza për Thaçin/ Pse shkoi Rama në Prishtinë? Berisha: Duan të shkatërrojnë Gjykatën Speciale!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Kosovë. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Berisha thotë se...

(VIDEO) Sherr me thika në mes të qytetit, arrestohen 7 persona

Një sherr me thika mes disa të rinjëve ka ndodhur ditën e sotme në Prishtinë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:45 në Rr.Rexhep...
- Advertisment -

Most Read