22 C
Tirana
16:16 28/02/2021
Etiketimet Raste

Tag: raste

Rritet numri i rasteve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar katër të vdekur dhe 453 raste të reja me COVID-19, nga 3,680 teste të kryera. Instituti...

Covid-19/ Rritet sërish numri i të infektuarve në Itali, bie numri i të vdekurve

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 20,499 raste të koronavirusit nga 325,404 teste të kryera (të enjten kishte 19,886 me 353,704...

Vijon rritja e rasteve me Covid-19 në Greqi, sistemi shëndetësor në vështirësi

Greqia njoftoi se në 24 orët e fundit ka regjistruar 1,790 raste të reja, 29 vdekje dhe 371 pacientë në intubim, raporton ekathimerini. Nga infeksionet...

Rriten sërish rastet me Covid-19 në SHBA

Pas gjashtë javësh radhazi të rënies së rasteve të reja Covid-19 në SHBA,  ky numër ka filluar të rritet, edhe pse shtrimet në spital...

Rritet numri i rasteve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë

Ditët e fundit Kosova ka regjistruar si rritje të rasteve, ashtu edhe të vdekjeve nga Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se...

OBSH njofton rënie të rasteve me Covid-19 në mbarë botën

Rastet globale të koronavirusit ranë me 11% në javën deri në 21 shkurt, duke shënuar javën e gjashtë radhazi të rasteve në rënie, tha...

Rritet sërish numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar 16,424 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 340,247 teste të kryera në 24 orët e fundit, me një normë pozitive...

Rritet frikshëm numri i rasteve me Covid-19 në Greqi

Autoritetet greke të shëndetësisë njoftuan të mërkurën 1,913 raste të reja me Covid-19, duke rritur numrin e përgjithshëm të raportuar në vend në 184,686. Sipas...

Covid-19/ Rritet numri i rasteve në Kosovë

Kosova ka raportuar një rritje të rasteve me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar...

Bie numri i rasteve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar 9,630 raste të reja të koronavirusit, nga 170,672 teste të kryera (një ditë para ishte 13,452 raste nga 250,986 teste), raporton...
- Advertisment -

Most Read