14 C
Tirana
15:36 15/04/2021
Etiketimet Raste

Tag: raste

Rritet sërish numri i rasteve të reja me Covid-19 në Greqi

Autoritetet shëndetësore greke kanë raportuar 4,309 raste të reja me koronavirus të martën. Greqia theu një rekord javën e kaluar, duke raportuar 4,340 raste të...

Kosova vijon të raportojë shifra të larta të rasteve me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publik dhe private...

Covid-19/ Bie ndjeshëm numri i rasteve dhe vdekjeve në Itali

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 10.680 raste të reja të koronavirusit nga 102,795 teste të kryera (të Dielën kishte 18,025 nga...

Gjermania vijon të raportojë shifra të larta të të infektuarve me Covid-19

Gjermania konfirmoi 8,497 infeksione të reja me koronavirus, thanë të hënën autoritetet shëndetësore, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në vend në...

Covid-19/ Mbetet i lartë numri i të vdekurve në Kosovë, shqetësues edhe numri i rasteve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundi në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Covid-19/ Mbetet i lartë numri i rasteve dhe vdekjeve në Kosovë

Javët e fundit Kosova ka raportuar shifra të larta të personave të infektuar me Covid-19 dhe të infektuarve të cilët e kanë humbur betejën...

Italia vijon të regjistrojë shifra të larta të të infektuarve me Covid-19

Në 24 orët e fundit, Italia regjistroi 21,932 raste të reja nga 331,154 teste (të Enjten kishte 23,649 nga 356,085 teste). Të dhënat u raportuan...

Covid-19/ Greqia raporton sërish shifra të larta, sistemi shëndetësor në vështirësi

Autoritetet shëndetësore greke njoftuan më shumë se 3,000 infeksione të reja për të tretën ditë me radhë, ndërsa 753 pacientë mbetën të intubuar, duke...

Covid-19/ Kosova regjistron rënie të lehtë të rasteve, por shifrat mbeten shqetësuese

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private...

Situatë shqetësuese në Francë, mijëra raste të reja me Covid-19

Franca raportoi 50,659 raste të reja me koronavirus të enjten, nga 59,038 raste që ishin të mërkurën dhe 45,641 të raportuar të enjten një...
- Advertisment -

Most Read