15 C
Tirana
16:45 15/04/2021
Etiketimet Raste

Tag: raste

Covid-19 nuk po tregon shenja përmirësimi në Rusi, mijëra raste ditore

Me 28,145 raste të reja të raportuara të enjten, pandemia e koronavirusit nuk po tregon shenja ngadalësimi në Rusi, raporton Anadolu Agency. Shifrat ditore në...

Covid-19/ Rritet numri i të vdekurve në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, Kosova ka raportuar 555 raste pozitive me Covid-19, nga 1.340 mostra të analizuara. IKSHPK njofton se brenda 24 orëve janë...

Covid-19/ Rritet numri i të vdekurve dhe të infektuarve në Kosovë

Kosova po raporton çdo ditë shifra të larta të të infektuarve me Covid-19 dhe të viktimave nga virusi vdekjeprurës. Gjatë 24 orëve të fundit,  Kosova...

Pavarësisht masave, Turqia raporton shifra të larta të vdekjeve dhe të infektuarve nga Covid-19

Vdekjet nga koronavirusi në Turqi u rritën në një shifër rekord për të shtatën ditë radhazi të Dielën dhe numri i rasteve të reja...

Covid-19/ Fauci paralajmëron rritje të rasteve në SHBA pas Ditës së Falënderimeve

Shtetet e Bashkuara mund të shohin "rritje të madhe" të rasteve të koronavirusit ndërsa njerëzit kthehen në shtëpi nga festa e Falënderimeve, ka paralajmëruar...

Vijon rritja e rasteve në Gjermani, ministri tregon se deri kur mund të zgjasë bllokimi i pjesshëm

Gjatë 24 orëve të fundit Gjermania ka regjistruar 21.695 raste të reja me Covid-19, sipas institutit gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch”. Numri i përgjithshëm...

Covid-19/ Turqia regjistron numrin më të lartë të vdekjeve për të katërtën ditë radhazi

Numri ditor i vdekjeve nga Covid-19 në Turqi arriti një rekord të lartë për të katërtën ditë radhazi me 174 të vdekur në 24...

Covid-19/ Koreja e Jugut raporton rritjen më të madhe të rasteve që nga muaji mars

Koreja e Jugut raportoi 583 raste të reja me koronavirus të enjten, numri më i lartë që nga marsi, pasi ndeshet me një valë...

Covid-19/ Rritet numri i të infektuarve dhe të vdekurve në Turqi

Turqia regjistroi 28,351 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, përfshirë 6,814 me simptoma, tha Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca. Kjo...

Covid-19/ Rritet numri i të vdekurve në Greqi

Numri i vdekjeve të raportuara nga Covid-19 vazhdon të mbetet i lartë në Greqi me 87 pacientë të raportuar të vdekur në 24 orët...
- Advertisment -

Most Read