15 C
Tirana
16:35 15/04/2021
Etiketimet Raste

Tag: raste

Vijon të rritet numri i të vdekurve nga Covid-19 në Itali

Italia ka regjistruar 23,649 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit nga 356,085 teste të kryera (të mërkurën infeksionet ishin 23,904...

Mbeten të larta shifrat e të infektuarve dhe vdekjeve nga Covid-19 në Greqi

Autoritetet greke njoftuan 3,491 raste të reja të koronavirusit dhe 67 viktima në 24 orët e fundit, raporton ekathimerini. Numri i përgjithshëm i rasteve të...

Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private...

Nuk po sheh përmirësim situata në Kosovë, rekord rastesh dhe vdekjesh nga Covid-19

Prej disa javësh situata nga Covid-19 në Kosovë vetëm po përkeqësohet, me rritje të ndjeshme të rasteve të reja dhe vdekjeve. Instituti Kombëtar i Shëndetit...

Covid-19/ Rritet sërish numri i të vdekurve në Itali

Italia ka regjistruar 16,017 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit, nga 301,451 teste të kryera, raporton Tgcom. Shkalla e pozitivitetit të...

Regjistrohet rekord rastesh me Covid-19 në Greqi

Autoritetet shëndetësore greke njoftuan një numër rekord të infeksioneve dhe intubimeve të reja Covid-19 të martën, raporton ekathimerini. Në buletinin e saj ditor të hënën,...

Rritet frikshëm numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private...

Covid-19/ Bie numri i rasteve në Itali, por mbetet i lartë numri i vdekjeve

Italia ka regjistruar 12,916 raste të reja të koronavirusit në 24 orët e fundit, nga 156,692 teste të kryera. Shkalla e pozitivitetit ishte 8.24%....

Covid-19/ Bie numri i vdekjeve në Kosovë, mbetet i lartë numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private...

Covid-19/ Numër rekord rastesh dhe vdekjesh në Kosovë

Kosova vijona të raportojë shifra të larta të të infektuarve me Covid-19 dhe të vdekjeve nga virusi vdekjeprurës. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të...
- Advertisment -

Most Read