22 C
Tirana
16:57 28/02/2021
Etiketimet Rindertimi

Tag: rindertimi

Rama vazhdon propagandën: Do t’ju vaksinojmë të gjithëve, ashtu siç ndërtuam shtëpitë pas tërmetit

Kryeministri Edi Rama vijon të bëjë fushatë elektorale edhe për vaksinimin ndaj koronavirusit. Sipas kreut të qeverisë, procesi i vaksinimit do të bëhet ashtu...

Ahmetaj: Rindërtimi përfundon në pranverën e vitit 2022

Arben Ahmetaj premtoi se procesi i rindërtimit do të përfundojë në pranverën e vitit 2022. “Deri në pranverën e vitit 2022 në të gjithë zonën...

(FOTO) Rindërtimi në Kurbin/ Ministri Ahmetaj: Për 2 muaj do të strehohen 160 familjet e para

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, ka publikuar ditën e sotme foto nga kantieri i lagjes së re në Kurbin. Përmes një statusi në...

U tha se do të përfundonte në fund të këtij viti, Ahmetaj shtyn afatet për rindërtimin: Kam dy lajme të mira, deri në Maj…

Pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit të vitit të kaluar janë ende prezente pasi shumë familje vijojnë të jetojnë në çadra. Procesi i rindërtimit Ishte...

(FOTO) Elisa Spiropali takon Ganiun, merr çekiçin dhe kërkon të…

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shfaqur këtë të hënë me në krah të zanatçiut këpucar Ganiu, siç e cilëson...

(VIDEO) LSI thirrje qeverisë: Rindërtimi në Kombinat të bëhet aty ku janë banorët

Ish deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi i ka bërë thirrje qeverisë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kërpaçi ka folur...

PD nxjerr tjetër bilanc për rindërtimin/ Bardhi: Rama dështoi! Shumë premtime, pak punë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi ka deklaruar se Rama nuk mbajti asnjë premtim për tërmetin. Duke iu referuar bilancit të kryeministrit për...

“38 ishin vrasje shtetërore”/ Sali Berisha: Nuk po ndëshkohen përgjegjësit për viktimat e tërmetit, fondet po vidhet nga Tigri i rindërtimit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë se një vit pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar, ende nuk është ndëshkuar asnjë nga...

“Ja ke marr Lylit zonja Eniiiii”/ Akuzat për rindërtimin, Erion Braçe reagon ndaj Bushatit, Sokos dhe Eni Vasilit: Hajdut e mashtrues, ti Andi kurrë...

Një ditë më parë u shënuar plot një vit nga tërmeti i 26 nëntorit që shkaktoi 51 viktima dhe të la të pastrehë me...

(VIDEO) Dubai, Rama: Më të keqen e kemi lënë pas, firmosim marrëveshjen për 2000 banesa dhe portin e Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar këtë të enjte në Dubai ku do të firmosë një marrëveshje financimit për ndërimin e 2000 apartamenteve të reja...
- Advertisment -

Most Read