15 C
Tirana
16:20 15/04/2021
Etiketimet Rindertimi

Tag: rindertimi

“Ja ke marr Lylit zonja Eniiiii”/ Akuzat për rindërtimin, Erion Braçe reagon ndaj Bushatit, Sokos dhe Eni Vasilit: Hajdut e mashtrues, ti Andi kurrë...

Një ditë më parë u shënuar plot një vit nga tërmeti i 26 nëntorit që shkaktoi 51 viktima dhe të la të pastrehë me...

(VIDEO) Dubai, Rama: Më të keqen e kemi lënë pas, firmosim marrëveshjen për 2000 banesa dhe portin e Durrësit

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar këtë të enjte në Dubai ku do të firmosë një marrëveshje financimit për ndërimin e 2000 apartamenteve të reja...

Kuvendi e nisë me 1 minutë heshtje, Gramoz Ruçi: Qeveria të përmbush objektivat e rindërtimit

Në nisje të seancës parlamentare të kësaj të enjte është mbajtur një minutë heshtje, në përkujtim dhe nderim të 51 viktimave të tërmetit të...

(VIDEO) Kashar, Veliaj: Do mbyllim me sukses misionin e rindërtimit, pengesat vijnë nga ata që nuk qullosën asgjë

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka qënë këtë të shtunë zonën e kasharit ku ka inspektuar punimet që po kryhen për rindërtimin....

Rindërtimi i gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë, nuk financohet nga BE

Që pas tërmetit të 26 nëntorit të viti të shkuar, rindërtimi është një nga sfidat e qeverisë. Debat i gjerë është zhvilluar edhe sa...

Rindërtohet shkolla e parë në Durrës, Rama publikon video

Rreth një vit pas tërmetit të 26 nëntorit ka përfunduar rindërtimi i shkollës së parë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Kryeminstri Edi Rama,...

“Fadromat ndizen kur ndizen kamerat”/ Tabaku akuza Ramës e Veliaj: Nuk po punohet as te “Sami Frashëri” dhe as te “5 maji”

Ish-depuetetja e PD Jorida Tabaku ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Bashkisë Tiranë Erion Veliaj se nuk kanë vullnet dhe as dëshirë...

Banori: S’na ka ardh njeri për ndihmë”/ Rama: Familjes Krosi nuk iu rindërtua banesa sepse s’ju pëlqeu arkitektura jonë

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas  tre ditësh nga denoncimi i Partisë Demokratike, në lidhje me familjet e Fran dhe Dodë Krosit...

Rindërtimi i hekurudhës Tiranë-Durrës/Financohet nga BE prej 35.5 milionë eurosh

Bashkimi Evropian ka financuar 35,5 milionë euro për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës. “Tirana dhe Durrësi së shpejti do të jenë më afër se kurrë falë...

Marrëveshja për rindërtimin, Italia i jep Shqipërisë 90 mln euro kredi të butë dhe 5 mln euro grante

U firmos këtët të martë marrëveshja mes Italisë dhe Shqipërisë për fondin prej 95 milion euro, që Italia ka akorduar për vendin tonë. Shuma e...
- Advertisment -

Most Read