22 C
Tirana
16:56 28/02/2021
Etiketimet Ruçi

Tag: Ruçi

Kuvendi e nisë me 1 minutë heshtje, Gramoz Ruçi: Qeveria të përmbush objektivat e rindërtimit

Në nisje të seancës parlamentare të kësaj të enjte është mbajtur një minutë heshtje, në përkujtim dhe nderim të 51 viktimave të tërmetit të...

Socialistët nuk i ndahen Bashës / Kërkesë Ruçit: Të ngrihet Komision për raportin e Dick Martyt!

Një komision i posaçëm parlamentar pritet të ngrihet përsa i përket akuzave të mazhorancës mbi rolin e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në...

Situata politike/ Komisioneri për zgjerimin në BE zbarkon nesër në Tiranë

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi do të zbresë nesër në Tiranë, ku do të mbajë edhe një fjalim në Parlament. Situata e...

(VIDEO) Alimadhi-Ruçi: E dimë qe je…/ Ruçi e përjashton dhe i kërkon gardës ta nxjerr nga Kuvendi

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka ndërprerë 2 herë fjalën deputeti Adriatik Alimadhi , nën pretendimin se fjala e tij nuk ishte për...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese, Kim: Të jetë në funksion deri në fund të vitit, Meta dhe Ruçi të punojnë urgjentisht bashkë

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ambasadorja Yuri Kim i ka...

Publikohet vendimi: Meta, Ruçi dhe Rama mund të flasin pa limit në celular, por vetëm me njëri-tjetrin! Po të tjerët?

Presidenti i Republikës Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Gjykatës së Kushtetuese, aktualisht Vitore Tusha mund të...

Parlamenti nis sesionin e VII / Që nga Rama dhe të gjithë deputetët në këmbë këndojnë himnin, Ruçi mban fjalën hapëse

Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka nisur sot sesionin e ri parlamentar, duke i hapur kështu rrugë edhe aktivitetit politik. Që në nisje të seancës,...

KQZ/ Ruçi lë vetëm dy ditë kohë për propozimin e kandidaturave për komisionin e posaçëm

Këtë të hënë në orën 17:00 nis zyrtarisht sesioni i ri parlamentar, ku një ndër çështjet kryesore që pritet të shqyrtohet është edhe riformatimi...

Çështja e detit / Zbardhet letra e Metës për Ramën, ja çfarë informacionesh kërkon Presidenti nga Kryeministri!

Presidenti Meta ka kërkuar ditën e sotme një informacion zyrtar nga Këshilli i Ministrave lidhur me zgjerimin e Greqisë më 12 milje në detin...

Deputeti opozitar zihet keq me Gramoz Ruçin për parkimin e makinës te Kuvendi (Debati mes tyre)

Deputeti i opozitës parlamentare, Adriatik Alimadhi, në fjalën e tij në seancën e sotme nuk ka zgjedhur të flasë për politikë apo për çështje...
- Advertisment -

Most Read