10 C
Tirana
11:04 25/02/2021
Etiketimet SHBA

Tag: SHBA

‘Fletë lavdërimi si ato të Partisë së Punës’/Artan Hoxha i kthehet Ilir Metës: O komandant, ti je ekspert për këto punë vetëm se…  

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar qëndrimin e presidentit Ilir Meta mbi vlerësimin që Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri gjyqtarit Ardian Dvorani, vlerësim që...

Trazirat në Kapitol/ Zyrtarët e sigurimit dëshmojnë në Senat: Protestuesit erdhën të përgatitur për luftë

Zyrtarët e sigurisë së Kapitolit të SHBA të cilët u gjendën të pa përgatitur para sulmit të 6 janarit në Kongres kanë fajësuar dështimin...

500,000 të vdekur nga Covid-19 në SHBA, Joe Biden: Moment pikëllues

Presidenti amerikan, Joe Biden, i është drejtuar kombit ndërsa SHBA arriti 500,000 vdekje nga Covid-19, numri më i lartë i të gjitha vendeve në...

Rriten tensionet/ SHBA fajëson Iranin për sulmin ndaj ambasadës së saj në Irak

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara do ta konsiderojnë Iranin "përgjegjës" për sulmin me raketa ndaj Ambasadës së...

Arrestohet gruaja e El Chapo në SHBA për trafik droge

Gruaja e bosit meksikan të drogës, tashmë të burgosur, Joaquín "El Chapo" Guzmán është arrestuar në SHBA nën dyshimin e trafikut të drogës, thonë...

Donald Trump urdhërohet të dorëzojë deklarimet e taksave

Ish-Presidenti amerikan, Donald Trump, është urdhëruar nga Gjykata e Lartë e SHBA-së për të dorëzuar deklaratat e tij të taksave dhe të dhënat e...

Covid-19/ SHBA në prag të tejkalimit të 500,000 vdekjeve

SHBA është shumë pranë arritjes së 500,000 vdekjeve nga Covid-19, numri më i lartë në çdo vend në botës, raporton BBC. Kjo vjen pak më...

Studimi i ri: Mësuesit mund të luajnë një rol të rëndësishëm në transmetimin e koronavirusit brenda shkollave

Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tha këtë të hënë se mësuesit mund të luajnë një rol të rëndësishëm në transmetimin...

Tragjike! Ndërron jetë nga i ftohti 11-vjeçari, familja padit kompaninë e energjisë

Familja e një 11-vjeçari i cili vdiq nga moti i ftohtë në Teksas të SHBA-së ka ngritur një padi prej 100 milionë dollarësh kundër...

Irani thirrje SHBA: Hiq sanksionet nëse dëshiron të flasim për marrëveshjen bërthamore

Teherani ka bërë me dije këtë të dielë se SHBA duhet të heqë sanksionet ndaj Iranit, nëse duan të flasin për shpëtimin e marrëveshjes...
- Advertisment -

Most Read