15 C
Tirana
16:56 15/04/2021
Etiketimet Shpopullimi

Tag: shpopullimi

Meta bën sërish apel: Të ndalim shpopullimin duke përfshirë të rinjtë në vendimmarrje

Presidenti i vendit,  Ilir Meta ka apeluar sërish lidhur me fenomenin e shpopullimit në vend. Meta shprehet se duhet ndalur shpopullimi duke përmirësuar standardet e qeverisjes...

Shpopullimi i vendit/ Ilir Meta: Shqiptarë merrni në dorë fatet tuaja ndryshe…

Presidentit Ilir Meta shprehet se adresimi i problemit të shpopullimit është emergjencë kombëtare dhe gjendja është më e rëndë dhe dëshpëruese se në vitet...

Kujton eksodin e 91′, Meta: Shqiptarët të marrin fatin e tyre në dorë, shpopullimi vijon me ritme dramatike

residenti Ilir Meta risjell pamjet e 29 viteve më parë. 8 gusht 1991, e cili do mbahet mend si një nga ditët ku shqiptarët...

Raporti, OKB: 1.2 milion shqiptarë emigruan në 30 vite. Prashikimi për të ardhmen

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar disa statistika dhe parashikimet për të adhmen, sa i përket migracionit të shqiptarëve në 30 vitet e...
- Advertisment -

Most Read