15 C
Tirana
16:13 15/04/2021
Etiketimet Shqipëri

Tag: Shqipëri

Pacienti i shëruar lë infektivin: Ishte një luftë fizike dhe psikologjike

Një pacient i shëruar nga koronavirusi, ka dalë ditën e sotme nga spitali i infektivit ku ai qëndroi për 20 ditë duke fituar betejën...

4 mjekë dhe infermierë të shëruar nga Covid-19

Mes 33 personave të shëruar deri në këto momente, gjashtë të shëruar janë mjekë dhe infermierë. Pas mjekut në spitalin e Durrësit dhe infermierit në...

10 viktima me COVID-19 dhe 11 raste të reja sot, 4 në gjendje të rëndë! 33 të shëruar

Shkon në 197 raste  numri i të prekurve me koronavirusin COVID-19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë testuar 79 persona të dyshuar, prej...

Dhe turizmi i kërkon mbështetje qeverisë: Sektori duhet të shpëtohet nga falimentimi

Situata që ka krijuar globalisht Covid-19 ka prekur Shqipërinë në një sërë sektorësh, por sidomos efekti pritet të ndihet tek turizmi. Unioni Turistik Shqiptar vlerëson...

Kurti: Inkurajues deklarimi i Grenell kundër planeve për shkëmbim territorial

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se është inkurajues deklarimi i ambasadorit Richard Grenell kundër planeve për shkëmbim territorial. Kurti gjithashtu thotë se asnjëherë...

Zbuloni se çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme…

DASHI Gjate kësaj dite do kaloni me shume çaste romantike me partnerin tuaj dhe do ndiheni mjaft mire ne krahët e tij. Asgjë dhe askush...

Si do të jetë moti për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Mot i vranët dhe reshje të pakta mbizotërojnë në zonat jugore gjatë mëngjesit, po mesdita shtonë vranësirat dhe në zonat qëndrore duke...

Rëndohet bilanci, shkon në 9 numri i viktimave nga koronavirusi

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 52-vjeçare nga Vlora, e konfirmuar me COVID-19. 52-vjeçarja ishte e shtruar prej katër ditësh...

Covid-19/ SHBA fonde për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë

SHBA do të ndihmojë me fonde Shqipërinë, Kosovën, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Konkretisht SHBA ka konfirmuar se do të japë 700 mijë dollarë për...

Covid-19/ Dalin nga spitali 6 persona

Mësohet se 6 persona kanë lënë sot ambjentet e spitalit infektiv. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, pas testit konfirmues në Laboratorin e Virologjisë në Institutin e...
- Advertisment -

Most Read