14 C
Tirana
15:22 15/04/2021
Etiketimet Shqiptaret

Tag: shqiptaret

Basha: Vetëm unë mund t’ia kthej dinjitetin fermerit shqiptar

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se kur ai të bëhet kryeministër më 25 prill, Shqipëria do ta vazhdojë me minimumin 100 mijë...

Kandidimi i Tom Doshit/Palmer: Liderët politikë t’u ofrojnë shqiptarëve mundësi zgjedhjeje

Zv/ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Mattew Palmer midis shumë mesazheve adresuar politikës shqiptar ka komentuar edhe kandidimin e Tom Doshit në zgjedhjet e 25...

Po shpërndanin drogë në Greqi, arrestohet grupi i shqiptarëve

Pesë shtetas shqiptarë janë arrestuar për përpjekjen për të kontrabanduar pothuajse 70 kg hashash në Greqi nga Shqipëria. Të dyshuarit, të moshës 22-41 vjeç, u...

“100 dështimet e Ramës”/ Lulzim Basha: Shqiptarët, më të palumturit në Evropë

Kryedemokrati Basha vazhdon të rendisë dështimet e qeverisë Rama në 8 vite qeverisje. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i opozitës, thotë se indeksi...

Pse Edi Rama ua fsheh shqiptarëve takimin me Albin Kurtin?

Kryeministri, Edi Rama ka pritur ditën e sotme kreun e Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherësh fituesin e zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë, Albin Kurti. Takimi...

Shqiptarët e mbetur në Siri/Bledi Çuçi dhe shefi i Antiterrorit në Bejrut: Po përgatisim operacionin për rikthimin e tyre

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka bërë të ditur se ndodhet prej dy ditësh në Bejrut bashkë me shefin e Antiterrorit Geldis Nano për...

25 prilli/Ilir Meta: Shqipëria e shqiptarëve, jo e oligarkëve dhe mafias ndërkombëtare

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një mesazh të fortë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i shtetit shkruan se Shqipëria do të jetë e...

Kryemadhi: Takoj përditë njerëz që të janë zhgënjyer nga Rilindja, vetëm ne qëndrojmë pranë shqiptarëve

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se në takimet që realizon, sheh se njerëzit e presin me shumë kërshëri, pasi...

Basha i kthehet Ramës: U mbush kupa, nuk i mashtron më shqiptarët

Kryedemokrati Lulzim Basha dhe kryeministri Rama vijojnë të përplasen në distancë me njëri-tjetrin. Nga njëra anë Rama kërkon mandatin e tretë sepse do të...

Mirëserdhët në Shqipëri!

Nga Silvana BEGAJ/ Refik Toptani: Punët e mira i nisin idealistët, i marrin në dorë hajdutët dhe i shfrytëzojnë kriminelët..(Libri: Tirana e Nonës, B....
- Advertisment -

Most Read