15 C
Tirana
17:07 15/04/2021
Etiketimet Silvana begaj

Tag: silvana begaj

Lëreni pranverën të vijë!

Nga Silvana Begaj/E vërteta që i bën njerëzit të lirë, në shumicën e rasteve, është e vërteta të cilën njerëzit preferojnë të mos e...

Mirëserdhët në Shqipëri!

Nga Silvana BEGAJ/ Refik Toptani: Punët e mira i nisin idealistët, i marrin në dorë hajdutët dhe i shfrytëzojnë kriminelët..(Libri: Tirana e Nonës, B....

A keni rënë ndonjëherë në dashuri ju?

"Mëngjeseve të caktuara, me rreze dielli të caktuara, dashuria vjen e shkon pa lajmëruar." (Charles Bukowski) Nga SILVANA BEGAJ/Jeta është kaq e ngadaltë në ardhje dhe...

Fli biri nënës se ora nuk është një! Letër nga unë: Njeriu që qesh se nuk qan dot!

Ora është një dhe biri u zgjua. Dhe në Shqipëri ora ka ngelur një, në atë orë ku bënë mitralozi trak e trak vetëm...

Kujt do t’ia këndoj trishtimin tim? Këtij populli pa Atdhe?

Kujt do t'ia këndoj trishtimin tim? Dëgjon njeri? Dëgjon ti? Ty të rriten taksat, dhe ti hesht! Ngrihen njerëz dhe reagojnë për padrejtësi cdo ditë,...

Ndryshimet e shpeshta të politikës fiskale trembin investitorët e huaj!

Nga Silvana Begaj Ndryshimet e shpeshta të politikës fiskale trembin investitorët e huaj! (Një Lek i marrë nga një i pasur shkakton më pak dëm sesa...

Rinia e munguar Migjeniane!

“Rini, thueja kangës ma të bukur që di! Thueja kangës sate që të vlon në gji. Thueja kangës, Rini! Thueja kangës gëzimplote! Qeshu, rini! Qeshu! Bota asht...

Një grua…!

NGA SILVANA BEGAJ Vesha takat, leva buzët me buzëkuq, stilova flokët, vesha fustanin më të mirë dhe lajmërova mediat: Fola për barazinë gjinore! U duartrokita ,...

Naftëtarët, minatorët dhe resurset nëntokësore të Shqipërisë!

Nga Silvana Begaj Ndër pasuritë natyrore me të cilat natyra ka bekuar Shqipërinë bëjnë pjesë, madje me peshë të madhe ekonomike e strategjike, edhe pasuritë...

Pasojat e shëndetit mendor në kohë pandemie: Ankthi, faktori kryesor!

Viti 2020 filloi me përhapjen e një pandemie të panjohur më parë e cila u përhapë sa hapë e mbyll sytë në çdo kënd...
- Advertisment -

Most Read