15 C
Tirana
17:11 15/04/2021
Etiketimet Te infektuar

Tag: te infektuar

Qarku i Beratit kthehet në një zonë të nxehtë, Covid-19 arrin në bashki, polici dhe shkolla

Berati po bëhet një qendër e nxehtë e Covid-19, pasi në tre bashki të këtij qarku janë shënuar shifra të larta infektimesh në disa...

LAJM I FUNDIT / 4 të vdekur në 24 orët e fundit, rekord i ZI të infektuarish me Koronavirus në Shqipëri

Një rekord i ri të infektuarish nga koronavirusi është regjistruar në vendin tonë në 24 orët e fundit, teksa Ministria e Shëndetësisë njofton se...

Kosova rekord të zi rastesh të reja dhe vdekjesh nga Koronavirusi në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 9 persona, si dhe janë regjistruar 486 raste pozitive nga...

Shifra të frikshme në 24 orët e fundit / 9 të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri, mbi 300 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 9 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, ndërsa...

Studimi/ Rreth 100,000 persona po infektohen me Covid-19 çdo ditë

Një studim i Kolegjit Imperial në Londër sugjeron se rreth 100,000 persona janë duke u infektuar me koronavirus çdo ditë në Angli. Sipas studimit, ritmi...

Koronavirusi në Shqipëri/ Bie numri i të infektuarve, vdesin 3 persona në 24 orët e fundit

Numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë ka rënë nga dita e djeshme, ndërsa 3 persona kanë humbur jetën. Megjithëse kjo është një...

Nuk ka qetësi në Kosovë / Vdesin 2 persona, rritje e ndjeshme e rasteve të reja me Koronavirus

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 2 persona, ndërsa janë regjistruar 186 raste të reja me Covid-19,...

Covid-19/ Rritet numri i të infektuarve në Gjermani

Gjermania ka regjistruar 11.176 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke çuar shifrën totale të infektuarve në 429.181.  Sipas të dhënave të Institutit Robert Koch për...

Covid-19/ Rreth 62,000 të infektuar në 24 orë në SHBA

Numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 në SHBA po rritet çdo ditë e më shumë. Të dhënat nga faqja e internetit “Worldometer”...

Çfarë do të na çonte në një mbyllje të dytë? Epidemiologu i njohur flet pas rritjes së frikshme së rasteve me Koronavirus në Shqipëri

Në një intervistë me gazetaren Juli Xhokaxhi në 'Abc News', epidemiologu Artan Simaku foli për situatën e pandemisë në vend. Simaku u shpreh e rritja...
- Advertisment -

Most Read