15 C
Tirana
16:50 15/04/2021
Etiketimet Testet

Tag: testet

Manipulim i testeve covid? Albana Fico flet për situatën në vend, virusin afrikan dhe britanik

Pas arrijes së 7.020 dozave vaksinash nga kompania BioTech-Pfizer në Shqipëri në procesin e vaksinimit janë përfshirë Tirana, Vlora dhe Shkodra si pika kyꞔe...

Koronavirusi/Nisin testet e shpejta në të gjithë vendin

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se në të gjithë vendin do të nisin testet e shpejta ndaj koronavirusit. “Ministrja Ogerta Manastirliu me epidemiologët...

Koronavirusi/ Basha në PPE: Shqipëria, vendi me numrin më të ulët të testimeve, qeveria nuk merr asnjë masë

Kryedemokrati gjatë një bisede online të Asamblesë Politike të Partive Popullore Europiane ka denoncuar situatën e rëndë shëndetësore në vend dhe mungesën e masave...

Meta letër Manastirliut: Të futen sa më shpejt në përdorim testet e shpejta

Kreu i shtetit Ilir Meta i ka dërguar letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, pas propozimeve në takimin me mjekët. Sipas presidentit Ilir Meta, duhet...

Mbyllja e pikës kufitare të Kapshticës/ Greqia: Shqiptarët falsifikojnë përgjigjet negative të testeve

Pala greke ka ndaluar prej mëngjesit të ditës së sotme deri në datën 04.12.2020 hyrjen në Greqi nga pika kufitare e Kapshticës në Korçë. Nga...

Pandemia në vend, Manastirliu: Situata kritike por e menaxhueshme, ja pse vonohen përgjigjet e testeve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dalë këtë të diel në një deklaratë për mediat ku ka folur për situatën e pandemisë në vend. Manastirliu...

Greqia ngre alarmin/ Shqiptarët po falsifikojnë testet Covid, për të kaluar kufirin

Autoritetet greke janë vënë në alarm, pasi sipas informacioneve të shërbimeve epidemiologjike greke, emigrantët shqiptarë dhe shtetasit grekë që kalojnë në pikat kufitare drejt...

Bill Gates kritikon testimet në SHBA: Janë mbeturina

Bill Gates ka folur kundër testeve për koronavirusin në SHBA në një intervistë me CNBC, duke thënë se shumica e testeve janë "mbeturina" pasi...

Covidi/Franca vendos testime të detyrueshme për udhëtarët nga 16 vende. Mungon Shqipëria

Kryeministri francez Jean Castex ka njoftuar se depistimi do të jetë i detyrueshëm për udhëtarët që vijnë nga 16 vende në rrezik, përfshirë Shtetet...

INTERPOL-i konfiskon 17 mijë teste false të koronavirusit

Agjencia Ndërkombëtare e Policisë, INTERPOL, njoftoi se ka konfiskuar 17,000 teste false për koronavirus në një operacion të gjerë ndërkombëtar kundër kontrabandës së pijeve,...
- Advertisment -

Most Read