15 C
Tirana
15:59 15/04/2021
Etiketimet Turqia

Tag: turqia

Turqi, dënohen me burgim të përjetshëm 4 persona që ishin shkaktarë të sulmeve bombarduese në 2016-n

Turqia ishte dëshmitare e disa sulmeve në 2016 për të cilat qeveria fajësonte Shtetin Islamik ose militantët Kurd. Sipas raportimeve të agjencisë së lajmeve Anadolu...

Liderët e BE-së në një samit virtual për të diskutuar Covid-19, marrëdhëniet me Turqinë dhe Rusinë

Udhëheqësit e BE-së kanë nisur një samit dy-ditor virtual për të diskutuar zhvillimet e fundit në lidhje me krizën e Covid-19, si dhe marrëdhëniet...

Erdogan tregohet i prerë: Asnjë kompromis nuk është i mundur në Mesdheun Lindor

Duke nënvizuar pozicionin vendimtar të Ankarasë mbi çështjen e Mesdheut Lindor, Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan tha të martën vendi i tij nuk...

Turqia nuk e mirëpret vendosjen e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Izraelit: Shkel rezolutat e OKB-së

Me sa duket Turqia nuk e ka pritur mirë lajmin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të...

“Çështja e detit” mes Shqipërisë dhe Greqisë/Nga marrëveshja e rrëzuar tek pritja për në Hagë

NGA FATJON CUKA/Çështja e hapur mes Shqipërisë dhe Greqisë për kufizimin e zonave detare, mbetet një nga çështjet më të diskutuara jo vetëm në...

Tundet Turqia/Tërmeti prej 5 ballësh shkund vendin

Turqia është goditur nga një varg tërmetesh sot në mëngjes. Sipas të dhënave të mediave turke, nuk janë raportuar viktima ose dëme të konsiderueshme. Tërmeti i...

Rusia dhe Turqia hapin qendrën e monitorimit për Nago-Karabakun

Rusia dhe Turqia kanë hapur një qendër të përbashkët për të vëzhguar armëpushimin në Nago-Karabak që u ra dakord pas një shpërthimi të konfliktit...

Media greke: “Dhuratat” parazgjedhore të Turqisë për Edi Ramën

E përditshmja greke ekathimerini ka publikuar një analizë për raportin e kryeministrit të vendit Edi Rama me Turqinë dhe rolin e tij në marrëdhëniet...

Nis puna për ndërtimin e spitalit të Fierit nga Turqia, shpronësohen 12 familje

Pavarësisht protestave të banorëve për kompensimin financiar të tokës me vlerën e tregut, në Daullas të Fierit nisën punimet për spitalin e ri. Disa makineri...

Rama kërkon të pajtojë Turqinë dhe Greqinë/Reagon Brukseli: Ne presim që…

Brukseli ka reaguar pas ftesës së ministrit të Jashtëm turk,  Mevlüt Çavuşoğlu për rifillimin e negociatave mes Ankarasë dhe Athinës. Duke iu referuar deklaratës së...
- Advertisment -

Most Read