14 C
Tirana
15:20 15/04/2021
Etiketimet Vaksinimi

Tag: vaksinimi

Po përdoret vaksinimi për fushatë?/ Manastirliu: Absolutisht jo, në fundjavë nis vaksinimi i…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e ka nisur këtë të enjte me një bashkëbisedim në një nga studiot e televizioneve në vend, ku folur...

OBSH jep alarmin: Trajektorja e pandemisë po shkon në drejtim të gabuar

Vendet me të ardhura të ulëta kanë marrë vetëm 0.2% të vaksinave COVID-19, tha të premten shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, duke treguar...

(VIDEO) “Objektiv vaksinimi i 500 mijë shqiptarëve”/ Manastirliu zbulon çfarë mund të ndodh me universitet në shtator

Qëllim kryesor mbetet vaksinimi i 500 mijë shqiptarëve brenda muajit maj dhe nisja e mësimit në auditorë në shtator. Ka qënë kjo deklarata e Ministres...

OBSH: Numri i të infektuarve mund të rritet, pavarësisht procesit të vaksinimit

Një eksperte e lartë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka paralajmëruar se suksesi i programit të vaksinimit të Britanisë së Madhe nuk është i...

Manastirliu publikon grafikun, ja ku renditet Shqipëria për ritmin e vaksinimit

Shqipëria renditet si shteti  i parë në Ballkan sa  i përket vaksinimit kundër covid-19, të popullatës dhe mbi mesataren e Bashkimit Evropian. Ministrja e Shëndetësisë,...

Studimet/ Ja si të vaksinuarit, mbrojnë persona e pavaksinuar nga Covid-19

Shkalla e infektimit në Izrael ka rënë ndjeshëm javët e fundit. Kjo nuk është për t’u habitur, sepse është provuar se një person që...

Biden përshpejton vaksinimin për të rriturit nga mosha 18 vjeç e lart

Presidenti i SHBA-së Joe Biden njoftoi të martën se brenda 2 javësh çdo i rritur do të gëzojë të drejtën për t'u vaksinuar kundër...

Vaksina kineze/Mjeku Kalo, thirrje shqiptarëve: Vaksinohuni, mos bini pre e kurtheve politike

Mjeku Tritan Kalo iu ka thirrje shqiptarëve të vaksinohen pa dëgjuar thirrjet përçarëse të politikës. Sipas mjeku Kalo, vaksinat kineze, janë të barasvlershme me të...

(VIDEO) Javën tjetër vijnë të tjera vaksina, Manastirliu: Nisim vaksinimin e fashës…

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kanë ndjekur nga afër procesin e vaksinimit masiv në qytetin e Fierit. Gjatë...

Rama me me mendjen te turizmi, zbulon kush vaksinohet pas grave në fasoneri

Pasi një ditë më parë deklaroi se pas të moshuarve do të jenë punonjësit e fasonerive që do të vaksinohen kundër covid-19, kryeministri Rama...
- Advertisment -

Most Read