18 C
Tirana
16:40 03/03/2021
Etiketimet Vetëvrasje

Tag: vetëvrasje

E trishtë në Tiranë/ 40 vjeçarja i jep fund jetës në mënyrë tragjike

Policia e Tiranës ka bërë dije se në një ndërtesë të braktisur në Shkozë, është gjetur e vetëvarur  shtetësia Sh.B., rreth 40 vjeçe. Blutë bëjnë me...

Përplasi qëllimisht për vdekje 68-vjeçarin, autori tenton vetëvrasje nga qelia

Mhill Gega i cili pak ditë më parë përplasi me makinë qëllimisht bashkëfshatarin e tij Mark Gjeta i cili ndërroi jetë, ka tentuar këtë të...

E rëndë! Rezultoi pozitiv me Covid-19, burri tenton vetëvrasjen duke u hedhur në det

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Patra të Greqisë, ku një burrë ka tentuar t’i japë fund jetës duke u hedhur në det,...

E rëndë në Lezhë/ 49-vjeçari vret veten me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Lezhë, ku një shtetas 49-vjeçar me iniciale T.M është vetëvrarë me armë zjarri. Lezhë/Informacion paraprak Më...

Agjencia Evropiane e Barnave tregon shkaqet e vetëvrasjes së pacientëve me Covid-19

Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të emergjencës, mund të shkaktojë çrregullime psikiatrike dhe sjellje...

Më shumë të vdekur nga vetëvrasjet se sa nga Covid-19 në Japoni

Ekspertët kanë paralajmëruar se pandemia mund të çojë në një krizë të shëndetit mendor. Papunësia masive, izolimi shoqëror dhe ankthi po i shkakton dëm...

LAJM I FUNDIT / E rëndë në Durrës, gjendet i vrarë në banesën e tij një 35-vjeçar

Një ngjarje rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 35 vjeçar është gjetur pa shenja jete në banesën e...

Qytetarët shikojnë tmerr me sy / 30-vjeçarja pret damarët te bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë

Një 30 – vjeçare është dërguar me urgjencë në spital pak minuta më parë, pasi ka tentuar të vetëvritet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në...

(FOTO) 60 vjeçarja hidhet nga kati i 5 i pallatit te ‘Rruga e Dibrës’, trupi i pajetë ende në trotuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Rrugën e Dibrës në kryeqytet, ku një 60 vjeçare është vetë hedhur nga kati...

Eurostat nxjerr të dhënat e nivelit të vetëvrasjes, ja si renditet Shqipëria

Në krahasim me shtetet e tjera të Europës, Shqipëria renditet si një nga vendet me nivelin më të ulët të vetëvrasjeve. Sipas të dhënave të...
- Advertisment -

Most Read