15 C
Tirana
16:08 15/04/2021
Etiketimet Zgjedhet

Tag: zgjedhet

“Kandidatë të pastër”, Soreca: Kryetarët e partive do mbajnë përgjegjësi ligjore e morale

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ashtu si edhe ambsadorja e SHBA Kim, u ka bërë thirrje partive politike në vend që...

Dita Globale e Zgjedhjeve, Meta të rinjve: Votoni për ndryshimin, askush nuk do e prek voton tuaj!

Në ditën Globale të Zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta ka theksuar se askush nuk do të prek votën e tyre në zgjedhjet e 25 prillit...

Zgjedhjet në SHBA/ Trump: Unë i fitova zgjedhjet

Presidenti amerikan Donald Trump tanimë ka ardhur me një pretendim tjetër, pas atij të fundit, ku ai “pranoi” se rivali i tij Joe Biden...

Ja si mund të verifikoni emrin/ Ministria e Brendshme publikon ekstraktin e dytë të listave zgjedhore

Publikohet ekstrakti i dytë i listave zgjedhore të 25 Prillit 2021 Ministria e Brendshme publikon sot, sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e dytë të listave zgjedhore...

Kodi Zgjedhor/ Balla: Opinionin i Venecias, do adresohet pas 25 prillit. Meta do të pengojë zgjedhjet

Kreu i grupit parlamentarë të PS Taulant Balla, në një deklaratë për mediat është shprehur se ndryshimet në Kodin Zgjedhor, sigurojnë koalicionet dhe listat...

Balla shpjegon si do jetë fleta e votimit në zgjedhje dhe akuzon Metën: Nuk është gati se e bllokoi Presidenti

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar Presidentin Ilir Meta se me vonesën për një kthim përgjigje ndaj Kuvendit lidhur...
- Advertisment -

Most Read