8 C
Tirana
03:03 24/01/2021
Etiketimet Zgjedhjet

Tag: Zgjedhjet

Paralajmëron Vjosa Osmani: S’do do biem në kurth! Zgjedhjet do të mbahen më 14 shkurt

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar në lidhje me përjashtimi nga listat për deputet të shumë figurave politike si dhe për...

Zgjedhjet/KQZ nuk certifikon listat e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë nuk ka certifikuar listat e Nismës dhe LVV-së për shkak se kanë pasur kandidatë që Këshilli Gjyqësorë i...

Rreziku i politizimit/KQZ: Deputetët të rrinë larg administratës deri më 25 prill

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kërkon që deputetët të qëndrojnë larg administratës në mënyrë që të shmanget politizimi i saj duke qenë se vendi ndodhet...

Zgjedhjet në Kosovë, Vetëvendosje kërkon fonde nga qytetarët

Lëvizja Vetëvendosje i ka kërkuar qytetarëve që ta ndihmojnë financiarisht për të realizuar  fushatën elektorale. “Të dashur miq e mbështetës të Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Si në...

I ndalohet të kandidojë në zgjedhje/ Reagon Albin Kurti: Nuk jam në dijeni për këtë vendim

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, ka reaguar pas deklaratës së bujshme të Këshillit Gjyqsor që nuk e lejon atë të kandidojë në zgjedhjet e...

Astrit Patozi bën zbulimin, ndryshimet mes Ramës dhe Bashës?: Të dy të korruptuar por…

Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka dhënë mendimin e tij se cilat janë ndryshimet mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. I pranishëm në...

Rikthehet Kuvendi/ Sesioni i fundit para zgjedhjeve të 25 prillit, ja çfarë diskutohet sot

Kuvendi ka rifilluar sesionin e ri parlamentar. Në mbledhjen e parlamentit e cila ka nisur para pak çastesh, deputetët e ministrat janë kthyer sot...

AAK prezanton programin qeverisës, Haradinaj i bindur për fitore

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka prezantuar sot programin zgjedhor për vitin 2021-2025. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, është shprehur se partia e tij...

Zgjedhjet/ E papritur, në listën e LDK-së mungon Isa Mustafa, Behgjet Pacolli vendoset i pesti

LDK ka publikuar listën për zgjedhjet në Kosovë dhe në 110 emrat e renditur, asnjë prej tyre nuk është Isa Mustafa. Kandidati për kryeministër, Avdullah...

Vlora e Edi Ramës nuk pret dot/ Nis fushatën fushatën elektorale, vendosen postera përgjatë Lungomares

Kur akoma nuk është vendosur ligjërisht data për nisjen e fushatës elektorale të zgjedhjeve parlanmentare të 25 prillit, qyteti i Vlorës ka nisur propagandën...
- Advertisment -

Most Read

Mediat turke i japin jehonë këngës që grupi iso-polifonik shqiptar i thuri Erdoganit

Mediat turke i kanë bërë jehonë këngës që grupi iso-polifonik Gjergj Arianiti Mallakaster i kushtoi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan. Në një shkrim media turke...

Brdariç rrëfehet për mediat gjermane: Askush nuk na besoi, tani po flet e gjithë Shqipëria për ne

Si trajner, ai po mundohet t’i ngjisë shkallët një e nga një. Pas dorëheqjes nga ekipi i kampionatit rajonal i Erfurtit, Thomas Brdariç u...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i Berishës erdhi në 11 të natës me çantat me euro me vete!

Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Koronavirusi në Greqi/Rritet numri i viktimave, 24 persona ndërrojnë jetë në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY konfirmoi sot 605 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat...