Tronditet Zakynthos, lëkundje të forta tërmeti në ishullin grek

151

Një tërmet me magnitudë 4.1 Rihter tronditi Zakynthos pasditen e së dielës, raporton Protothema.

Tërmeti me thellësi fokale prej 10 km dhe është ndjerë veçanërisht në Zakynthos.

Sipas të dhënave paraprake, epiqendra e lëkundjeve ishte 13 kilometra në verilindje të Zakynthos dhe ka një thellësi fokale prej 10 kilometrash.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.