(VIDEO) Alimadhi-Ruçi: E dimë qe je…/ Ruçi e përjashton dhe i kërkon gardës ta nxjerr nga Kuvendi

547

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka ndërprerë 2 herë fjalën deputeti Adriatik Alimadhi , nën pretendimin se fjala e tij nuk ishte për procedurë.

Ky vendim nuk është mirëpritur nga Alimadhi i cili i ka thënë Ruçit: E dimë qe je komunist i thekur  por zbato të drejtat e njeriut.

Më pas debate mes tyre ka vijuar, deri kur kreu i Kuvendit e ka përjashtuar nga seanca dhe i ka kërkuar punonjësve të gardës ta nxjerrin jashtë Kuvendit.