VIDEO/ Ja si të gatuani makaronat më të njohura në Tik Tok

68

Tik Tok-u është një nga rrjetet sociale më të përdorur të momentit.

Ai ka me mijëra video recetash gatimi, por xhiron e rrjetit po e bëjnë makaronat me djathë të pjekur dhe domate.

Receta aspak e komplikuar nuk është shpikur në Tik Tok. Për herë të parë ajo u prezantua në vitin 2019 nga Hayrinen, e cila e hodhi në blogun e saj.

Në shtator të vitit të kaluar ajo shkroi:

“Shitjet e djathit me feta u rritën me 300% dhe përbërësit e tjerë po mbaronin nëpër markete.”

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.