Vijon të mbetet i lartë numri i rasteve me Covid-19 në Greqi

41

Kurba e rasteve të reja me Covid-19 në Greqi nuk tregoi asnjë shenjë uljeje të mërkurën. Autoritetet shëndetësore njoftoi 3,445 raste të reja, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 285,015.

Sipas Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik (EODY), në 24 orët e fundit u regjistruan 75 vdekje, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 8,607, ndërsa numri i pacientëve të intubuar është 749, raporton ekathimerini.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016