Zhvillohen homazhe për Maradonën, qindra e mijëra njerëz i japin lamtumirën e fundit

85

Legjenda e futbolli, argjentinasi Diego Maradona ndërroi jetë ditën e djeshme, pas një arresti kardiak.

Ditën e sotme, pasi  bë autopsia,  trupi i tij i pajetë u vendos në shtëpinë Rosada në Buenos Aires ku dhe do t’i jepet lamtumira e fundit. Tashmë kanë dalë edhe pamjet e para nga ceremonia mortore e legjendës, me qindra e mijëra persona që po i japin lamtumirën e fundit Maradonës.