Zyrtari i PD ndahet nga jetë në mënyrë të papritur, ish-deputeti jep lajmin e trishtë(FOTO)

6199

Është ndarë nga jeta ditën e sotme pas një sulmi në zemër, Xhevit Sula.

Lajmin e trishtë e ka bërë me dije  ish-deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj, i cili thotë se Xhevit Sula ishte një nga demokratët e hershëm në Patos

“Xhevit Sula, Kryetar i Grupseksionit nr 1 te deges se PD-se Patos ka nderruar jete mengjesin e sotem nga nje atak kardiak! Familje e hershme  demokratesh, anetar kryesie  ďhe kontribues ne vite. Ikja e tij e befte, pervecse na ka shokuar eshte nje humbje e madhe per PD-ne dhe shoqerine. U prehsh ne paqe mik i dashur! Ngushellime Lides (bashkeshortes) dhe dy femijeve si dhe gjithe miqve e te afermve! Do te na mungosh shume”, shprehet Alibeaj.

gsdgweg3eg.jpg